Проблем с метан?

Очакваме вашите въпроси за автомобилни газови системи на пропан-бутан и метан.

Модератор: Neven

Проблем с метан?

Мнениеот galin70 » 28 Юли 2011, 18:29

Малко резюме:
Колата е опел астра Г 2005г 1,4 туинпорт,метан, уредбата е ланди ренцо колата от началото се кара на метан, пали на бензин и на определени градуси прехвърля на метан. Когато започнах да карам колата беше на 250 000км. сега е на 310 000км. имаше метан-веднъж вървеше като пушка, а гореше много малко 8ст на километър градско падаше и под 8ст, но повече от това не ми е горяла. През тези 60 000 км сме сменяли няколко дюзи.
Проблемите започнаха преди 2 седмици, както си карах аз колата и изведнъж една такава взе да придърпва леко след това започна да мига чек лампата на таблото и след което колата започна да работи на по малко цилиндри, тоест някоя дюза не работи.. колата няма мощност издава странен звук след което се включи аварийния режим и ме изхвърли на бензин и започна да цирика компютърчето на метана. Помислих си че ми е свършил метана, защото бях на километри апак и през деня я бях държал много на място с климатик. Изгасих колата запалих я отново и никакви проблеми прехвърли си на метан отидох заредих и се прибрах. На другият ден обаче ужас постоянно го правеше този проблем с тази чек лампа и по малкото цилиндри. Закарах я при един газаджия погледнахме я и установи че има за смяна дюзи 2. Най-лесният начин да разберем кои дюзи са спрели работа е като го направи този проблем колата да отворя капака един да поддържа обороти а друг с едни клещи да стисне маркучетата на дюзите един по един, ако дюзата работи оборотите падат, ако не значи неработи. 2ра и 3та дюза се оказаха неработещи. Сложихме една чисто нова и една използвана колкото да ме изкара малко, защото цената на една нова е 130лв (от зелените) незнам защо така им се вика имало и черни но те били за друг дебит, като за моят двигател са зелени, но това за цветовете го разбрах по късно изчистихме грешките от компютъра и колата тръгна 1 седмица беше всичко добре докато пак не даде фира! Пак някоя дюза си правише та*ак. Газаджията ми предложи да вземем едни нови дюзи друг модел които всичките стрували 100 лв и с малко настройки щели да са като старите дори повече ще върви колата и по малко ще гори. съгласих се взехме ги но се оказа в последствие че той неможе да ги настрой просто колата неще да тръгне с тях няма мощност пафка кюфка гасне ужас... човека опита какво ли не и дигна ръце, а само преди месец направил такава астра с такъв двигател. Викаме я да пробваме със старите дюзи да и върнем, колата направо литна като и смачкаш педала на газта се режи а преди това глъхнеше. Викаме с тея дюзи ще караме ще сменим каквото трябва и с тях ще съм. Покарах няколко км с тях и ми показа грешката след което установихме че 1ва дюза неработи правилно(спира да работи). Купихме чисто нова от зелена сложихме я на колата и всичко добре, колата нямаше това вървене, но си виках това е защото са барани настройките на метана и ще искат настройка.
но след 1 ден пак същият проблем показва друга дюза че е проблем. Отидохме при едно друго момче което се занимава с газ и му казахме че искаме една зелена дюза да ни даде да ползваме да видим дали проблемът не в е компа на метана. момчето каза че има само черни тогава от него разбрах че имало значение за зелена черна, а аз се сетих че имам една черна на колата ми. Тогава махнахме тази черната защото явно тя може да бърка цялата работа на компа и оттам да идва тази грешка. Сложихме една зелена от моите старите да покарам малко пробно. Сега е добре, но открихме че в дюзите има масло и сменихме филтъра на горивото беше един малък лион и сложихме един голям филтрон. Може ли оттова да е вкарало масло в дюзите. Я кажете откакво може да е проблема според вас, може ли оттова че е вкарало масло в дюзите да не работят правилно дюзите и да имам проблеми ?
galin70

Re: Проблем с метан?

Мнениеот jorko » 28 Юли 2011, 19:29

проблема предимно ти е от некачествените филтри, дай малко информация от къде си и кой колега се занимава с колата
jorko

Re: Проблем с метан?

Мнениеот galin70 » 28 Юли 2011, 19:59

От стара загора съм гледа я един майстор до КАТ му е точно сервиза МАТЕВ АУТО човека се казва Калоян ..
От както вчера сложихме само зелени дюзи няма проблеми, къв е тоя майстор че да не му направи впечетление че едната дюза е различна, макар и да сложихме стари дюзи, колата си върви, този човек като я настройваше гореше страшно лампите ми една по една изгасваха накрая като заредих и ми излезна 9ст км. Викам туй ш е 9лева 100км градско, но след това реших малко да се помъча да я центровам от ония болт за налягането където се регулира и ва кажа съм страшно доволен колата върви добре и на 170 км ми светеха 2 лампи а аз преди със старите настойки, които си ги обичах минавах не повече от 160км градско, отидох да заредя и сметката ми излезна 6ст на километър, направо си е супер положението. Остава само някой път като имам възможност да я видя как върви на магистралата преди вдигаше 170 на метан направо беше чук сега с тези настройки ми е интересно какво ще е положението защото чувам от приятели че колите им на метан горят много малко но пък и повече от 130 на магистралата неискат... сега това ме опасява да не се е спънала много
galin70

Назад към АГУ